PODLAHÁRSKÉ PRÁCE

POKLADANIE PARKIET + PREDAJ PARKIET

Po období, ktoré ovládli plávajúce podlahy sa parkety opäť vracajú do módy, a tí, ktorí ich zo svojich bytov či domov zbrklo nevyhodili, si dnes určite spokojne ruky. Ich vynikajúca životnosť, odolnosť voči opotrebeniu, dobrá tepelná izolácia a aj prirodzený vzhľad z nich znovu urobili žiadanú komoditu.

Pokiaľ ste aj vy zatúžili mať doma alebo vo firme podlahu z parkiet, obráťte sa na nás, kompletne sa o vás postaráme. Naša spoločnosť realizuje ako samotné pokladanie novej podlahy, tak aj renovácie starších podláh.

Zabezpečíme pre vás pokládku novej parketovej podlahy na kľúč, vrátane dodania parkiet podľa vášho výberu. Vďaka dlhoročnej praxi našich zamestnancov dokážeme oživiť aj starú drevenú podlahu tak, že ju návšteva nerozozná od úplne novej podlahy.

Každý, aj ten najmenší projekt berieme vážne a tak aj pred pokladaním či renováciou parkiet všetkému predchádza obhliadka miesta. Aby sme vedeli, ako celý projekt zrealizovať a dohodli si s vami detaily. Konečné slovo máte samozrejme vy, ale ak potrebujete poradiť alebo skonzultovať nejaké riešenie, sme tu pre vás.

MONTÁŽ PARKIET – ÚPRAVA PODKLADU

Parkety  pokladáme:

  • montáž drevených ( veľkoplošné )
  • montáž laminátových

Parkety podľa druhu :

  • drevene vlysy (klasické parkety) ,dub ,agát, buk, jaseň  atď
  • veľkoplošné parkety   
  • mozaika
  • korkové parkety 
  • dlážka mäkké dreviny

Pred montážou parkiet sa podklad dôkladne očisti  povysáva
Podklad musí byť rovný suchý a pevný to platí najmä ak sa podlaha lepí .
Ak podklad je nevyhovujúci pre lepenie parkiet, je potrebne spraviť úpravu podkladu nivelizáciou , poterom  resp. suchou metódou. Nie je problém ani vtedy keď sú rôzne výšku medzi  jednotlivými  miestnosťami , a chcete ich mať v rovnakej výške. Lepidlá používame polyuretánové, dvojzložkové(jednozložkové).   

BRÚSENIE PARKIET

Brúsenie   prebieha  bezprašnou  technológiou , od začiatku prác až po  lachovanie  alebo olejovanie.

Prvý  krok  pri renovácii  starých parkiet  je zbrúsenie  starej vrstvy laku , mnoho krát  staré parkety  neboli vôbec  ošetrené , alebo boli prikryté kobercom.

Po vybrúsení podlahy do vhodnej zrnitosti sa podlaha celoplošne pretmelí, čim sa vyplnia medzery medzi parketami a spevni podlaha.  Ďalším krokom je vybrúsenie tmelu a pred lakovaním sa podlaha prelešti zrnitosťou (100 -120 ). Pred lakovaním sa dôkladne povysáva a nanesie sa prvá vrstva základného laku. Lakujeme 3 krát, 2 x  vrchný lak.  Po druhom lakovaní vykonáme medzizbrus a následné nanesieme poslednú vrstvu laku. Pri olejovaní podlahy je postup trochu odlišný v tom že sa olej nanesie na podlahu a zároveň sa v masíruje do podlahy pomocou stroja. Olej od laku sa odlišuje tým že lak je transparentný a vytvorí ochrannú vrstvu na podlahe, kým olej má rôzne odtiene od svetlej až po tmavú farbu a vpije sa do dreva čim zvýrazní štruktúru podlahy. Pred dokončením prác treba podlahu olištovat drevenými (laminátovými) lištami ktoré máme aj na sklade. Laky používame ekologické ,ktoré zodpovedajú najvyššej kvalite na trhu. Zákazník si vyberie či jednozložkový alebo dvojzložkový lak sa nanesie na podlahu.